Бюджет участі Лозно-Олександрівської селищної територіальної громади

Вирішення проблем суспільства і громади – це соціальне прагнення будь-якої влади. Але процес управління повинен містити двосторонню взаємодію. Влада самостійно вирішити всі проблеми неспроможна. Соціальна активність суспільства вимагає створення дієвих інструментів співпраці та залучення громадськості до вирішення питань життєдіяльності громади. У жителів виникають ідеї, як покращити благоустрій територій громади, провести соціальні, культурно-митецькі, спортивні заходи тощо.

Бюджет участі (партиципаторне бюджетування) є хорошим світовим досвідом щодо можливостей залучення громадян до процесу підготовки і прийняття рішення.

Бюджет участі (партиципаторне бюджетування) – це процес взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, направлений на залучення жителів, які постійно проживають у межах Лозно-Олександрівської селищної ради:

-        до прийняття рішень щодо розподілу частини бюджету Лозно-Олександрівської селищної ради;

-        залучення їх до участі у бюджетному процесі та надання можливості вільного доступу до інформації, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності Лозно-Олександрівської селищної ради.

Запровадження Бюджету участі має сприяти налагодженню системного діалогу органу місцевого самоврядування з жителями, які проживають на території селищної ради, створенню умов для реалізації територіальною громадою права брати участь у процесі розроблення та ухвалення рішень щодо питань місцевого значення покращення інфраструктури та добробуту жителів громади.

Програма «Бюджет участі Лозно-Олександрівської селищної ради» (далі - Програма) встановлює та регулює систему взаємодії влади Лозно-Олександрівської селищної ради та жителів громади щодо реалізації проектів за рахунок коштів бюджету Лозно-Олександрівської селищної ради.

Програма розроблена відповідно до норм Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з використанням міжнародного досвіду щодо активізації участі громадян у прийнятті рішень та методології реалізації механізмів партиципаторного бюджетування.